hala

Współcześni inwestorzy cenią sobie uniwersalność podejmowanych przez siebie inwestycji. Nic zatem dziwnego, że decydują się na takie rozwiązania, które pod wieloma względami sprawdzają się w różnych warunkach. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i infrastrukturalne są postrzegane jako te najlepsze. Do właśnie takich rozwiązań należą hale pneumatyczne Tenistal, które wyróżnia nowoczesny design oraz wysoki standard bezpieczeństwa.

Zadaszenie kortów tenisowych i pozostałych obiektów sportowych

W Polsce powstaje coraz więcej hal pneumatycznych, które są wznoszone jako zadaszenie licznych obiektów sportowych. Hale z obudową pneumatyczną są projektowane w postaci hal o dachach łukowych lub dwuspadowych. Konstrukcja nośna takiego obiektu wykonana jest ze stali, klejonego drewna lub z profili aluminiowych. W przypadku użycia tych ostatnich, w całości konstrukcji niezbędne są wzdłużne szczeliny, które służą do mocowania ochronnej membrany zadaszenia.

Uzyskanie efektu tzw. poduszki powietrznej w dachu hali pneumatycznej możliwe jest dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu. Taki efekt jest możliwy do uzyskania dzięki nadmuchu powietrza wpuszczonego pomiędzy dwie warstwy materiału PVC, który rozdziela materiały. Dzięki temu obiekt sportowy, który został zadaszony przy użyciu takiej hali, gwarantuje minimalną izolację termiczną.

Przeznaczenie hal pneumatycznych, a pozwolenie na budowę

Hale pneumatyczne, dość często określane także jako powłoki pneumatyczne, najczęściej są rozstawiane na okres jesienno-zimowy. To właśnie w tym okresie korty tenisowe, boiska sportowe, a także lodowiska, potrzebują lepszej ochrony przed panującymi na zewnątrz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Warto wiedzieć, że według obowiązującego Prawa budowlanego hale pneumatyczne, są traktowane jako obiekty tymczasowe. Prawo to mówi, że takie obiekty mogą zostać wzniesione bez pozwolenia na budowę jedynie na czas wynoszący 180 dni. W przypadku nie przekroczenia tej liczby dni, wymagane jest jedynie zgłoszenie montażu takiej hali.

Taka hala powinna ponadto spełniać określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury odpowiednie warunki techniczne. Rozporządzenie zawiera jasno sformułowane, niezbędne wymagania, które trzeba bezwzględnie respektować – są to m.in. wymagania przeciwpożarowe i te dotyczące ogólnego bezpieczeństwa oraz miejsca montażu i budowy takiej hali.

Projektowanie i niezbędne wymagania

Projektowanie hali pneumatycznej przeznaczonej na dany obiekt sportowy wymaga bardzo dokładnej analizy uwzględniającej wymagania z rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Z tego też powodu budowę takiej hali lepiej jest zlecić profesjonalnemu specjaliście, który zadba o spełnienie niezbędnych wymagań. O produkcji i montażu hali pneumatycznej możesz dowiedzieć się więcej na https://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-sportowe/hale-pneumatyczne/. Jeśli w niedalekiej przyszłości planujesz budowę takiej hali dla obiektu sportowego, to warto już dziś poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i zorientować się w ewentualnych kosztach. Dzięki zdobytej wiedzy nic Ciebie nie zaskoczy w trakcie realizacji inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here