Jak osiągnąć swoje cele łatwiej i szybciej, zdobywając wiedzę skuteczniej?

Dziękuje, że czytasz tą ofertę, ponieważ chciałbym Tobie powiedzieć jak możliwe jest to, że jedni zdobywają i osiągają swoje cele szybciej niż inni. Sekret tkwi w wiedzy. Dzisiaj jest bardzo wiele książek, które pomagają w osiąganiu swoich celów. Jednak czasu cały czas mamy tyle samo - 24 godziny.

Niektórych to przytłacza, a inni znaleźli już rozwiązanie. W której grupie chcesz się znaleźć?

Nie odpowiem za Ciebie na to pytanie, wiem jednak, że ta decyzja może zadecydować o tym gdzie dojdziesz w swoim życiu.

Oferta, którą dla Ciebie przygotowałem, jest wyjątkową propozycją na spędzenie wolnego czasu w zimie i zwiększenie swoich naturalnych zdolności zdobywania wiedzy. Skierowana jest do osób nastawionych na cele, głównie przedsiębiorców.

Na tym szkoleniu dowiesz się m.in.:

Jak zwiększyć swoje tempo czytania?

Podczas szkolenia nauczysz się czytać od 4 do 6 razy szybciej ze zrozumieniem, bo jak to mówi Marcin Matuszewski: „Najszybsze czytanie bez zrozumienia, to nie czytanie”. Dlatego na naszych szkoleniach uczymy szybkiego czytania ze zrozumieniem.

Wiele osób myśli, że szybkie czytanie to magia… mam DOBRĄ wiadomość SZYBKIE CZYTANIE TO NIE MAGIA jest to umiejętność, której może się nauczyć każdy i to w stosunkowo krótkim czasie. Wystarczy odpowiedni trening i poznanie zasad, które poprawnie zastosowane skutkują zwiększeniem tempa czytania.

Mam dla Ciebie jednak też ZŁĄ wiadomość w dzisiejszych czasach nie uciekniesz od czytania. Jeżeli Twoje ambicje są większe niż praca fizyczna, to musisz się rozwijać. Książka to najtańsze i najpowszechniejsze źródło wiedzy i nie ma chyba problemu, które by nie były opisane. Jak mówi Will Smith (amerykański aktor i raper) „Running and Reading is key of life”, on twierdzi, że bieganie i czytanie są kluczem w życiu. Zresztą zobacz sam na poniższym video:

Jak to możliwe, że czytając szybko będę rozumiał czytany tekst?

Dzięki badaniom najlepszych Amerykańskich Uniwersytetów i NASA wiemy, że ludzki mózg przyswaja najlepiej informacje od 400-500 słów na minutę (przeciętny człowiek czyta około 200 słów na minutę). Dlatego czytając wolniej „odpływamy w myślach”. Ten efekt można łatwo wyeliminować czytając ze wskaźnikiem.

Jak przeczytać 300-stronnicową książkę w 2 godziny?

Dzięki temu szkoleniu tak jak wspomniałem przyspieszysz od 4 do 6 razy. Co realnie pozwoli Tobie na przeczytanie 300-stroniczowej książki w 125 min przy tempie 800 słów na minutę (jest to realny wynik).

Nie wiem ile czasu przeznaczasz na czytanie. Pomyśl ile zajmie Tobie przeczytanie 300-stronicowej książki. Przeznaczając 30 minut dziennie na czytanie, przeczytasz ją w 4 dni a jeśli przeznaczysz na to zadanie tylko 15 minut dziennie przeczytasz tą książkę po 8 dniach. Teraz przeciętnemu polakowi zajmuje to średnio 14 dni w pierwszym wariancie zaś przy 15 minutach dziennie aż 28 dni, czyli prawie miesiąc! A który przeciętny Polak czyta codziennie?

Jeżeli umiem już szybko czytać, czy to szkolenie jest dla mnie?

Myślę, że jak najbardziej, ponieważ poznasz na nim techniki pamięciowe i wiele innych umiejętności. Poza tym to szkolenie jest świetną okazją spędzenia wolnego czasu wśród ludzi, którzy podobnie jak Ty myślą poważnie o swoim rozwoju. Wszyscy psycholodzy sukcesu są zgodni, że przebywanie z osobami, które mają pozytywne podejście do życia i dążą do swoich celów, pozytywnie działa również dla nas. Wierzę, że to szkolenie poza wiedzą, da Tobie coś więcej. Poza tym szybkie czytanie to tylko część materiału, więc czytaj dalej.

Jak zapamiętać to skutecznie?

Czy w swoim życiu miałeś sytuację, że o czymś zapomniałeś? Być może było to dla Ciebie coś ważnego, a może bardziej błahego. Jeśli chcesz to zmienić to poniższe informacje Ciebie zainteresują.

Na tym szkoleniu nabędziesz umiejętność praktycznego zastosowania technik pamięciowych w zdobywaniu wiedzy, w biznesie i w sytuacjach życiowych.

Jak zapamiętać wszystkie ważne numery?

Na co dzień otacza nas bardzo wiele ważnych numerów, a niektóre z nich warto jest pamiętać. Dzięki technice znanej jako Podstawniki Cyfr łatwo zapamiętasz takie numery:

 • PIN – ile musisz zapamiętać nr PIN? Do telefonu, do wszystkich kart, do kont bankowych, itd.
 • REGON – stosunkowo rzadko używany dlatego najczęściej z nim mamy duży problem, gdy w nieoczekiwanej sytuacji jest nam potrzebny,
 • NIP – jest chyba najczęściej używanym nr przez przedsiębiorców, czy osób, które zajmując się fakturami,
 • Konto bankowe – kiedyś miałem sytuację, że mogłem dopiąć sprzedaż jednak kupujący chciał od razu dokonać przelewu, a ja byłem poza biurem i nie pamiętałem swojego nr konta o który mnie poprosił. Niestety ta sprzedaż wtedy uciekła, był to bardzo specyficzny klient. Chodź takie sytuacje przydają się rzadko, to jednak warto zapamiętać ten numer,
 • Telefon – nie zawsze mamy możliwość zapisania numeru na kartce, ponieważ jedziemy autem, jesteśmy na zakupach. Można po prostu go zapamiętać i skojarzyć z konkretną osobą oraz wydarzeniem,
 • Daty (historia, urodziny, rocznice) – szczególnie mężczyzną zdarza się zapomnieć o ważnych datach z życia najbliższych. Wasze relację z żoną bardzo pozytywnie się zmienią, gdy pokażecie, że pamiętacie o rocznicach. To jest tylko jeden aspekt z życia, w którym przydają się daty,
 • Ceny – w naszym życiu często porównujemy ceny,
 • Terminy spotkań – możesz teraz pomyśleć, że od tego służy kalendarz i masz w 100% rację. Ja też go używam i terminów większości spotkań nie zapamiętuje. Zdarzyło mi jednak kilka razy, że np. jechałem autem (obie ręce na kierownicy), a klient chce się umówić na spotkanie. Mam dwie opcję, albo powiedzieć, że zadzwonię później lub dopiąć spotkanie teraz zapamiętując termin. Z mojego doświadczenia lepsza jest druga wersja,
 • Terminy wygaśnięcia umów – zdarzyło się Tobie zapomnieć o terminie wygaśnięcia ważnej umowy i uniemożliwiło to jej zerwanie lub umowa przepadła? Sięgnij teraz pamięciom do takich sytuacji i pomyśl czy nie lepiej byłoby uniknąć ich w przyszłości.

Jak zapamiętać TO w odpowiedniej kolejności?

Tutaj pokaże Tobie jak zapamiętywać różne informację i to w kolejności. Dodałem tutaj tą technikę, ponieważ w wielu przypadkach właśnie zapamiętanie w odpowiedniej kolejności jest kluczowe np. okresy geologiczne.

Jak wysłać pocztówkę pod dobry adres?

Kiedyś jak byłem na wakacjach i chciałem wysłać kartkę do mojej babci musiałem zadzwonić do mamy, aby mi przypomniała jej adres. Zawsze ją to bardzo bawiło. Wtedy byłem bardzo młody i nie miałem pojęcia o technikach pamięciowych ułatwiających zapamiętanie adresu. Oczywiście pamiętanie adresów przydaje się również w innych przypadkach.

Jak zapamiętywać ze słuchu?

Zapamiętywanie ze słuchu jest ważną umiejętnością w naszym życiu, gdyż większość informacji, które do nas docierają są to komunikaty słowne np. wykłady, czy polecenia od szefa.

Na zakupy bez listy?

Lubisz mieć kontrolę nad tym co kupujesz i nie chcesz sytuacji, że o czymś zapomniałeś dlatego tworzysz listę zakupów. Jednak czasem się zdarza, że zapomnisz ją zabrać ze sobą, i co wtedy? Dzięki tej technice będziesz mógł zapamiętać listę swoich zakupów, dzięki czemu kartka nie będzie potrzebna.

Word Ciebie też ogłupił...?

Przez to, że piszemy bardzo dużo na komputerze i wszystkie nasze błędy są poprawiane, niektórzy mają problemy z poprawną pisownią ręcznie. Nikt jednak nie przyjmie od Ciebie takiego wytłumaczenia. Dlatego na szkoleniu wskażamy system zapamiętania poprawnej pisowni słów, z którymi jeszcze miewasz problemy.

Jak sprzedawać więcej wykorzystując techniki pamięciowe?

Każdy dobry przedsiębiorca wie jak ważne są relację z klientem dla wyniku sprzedażowego. Poznasz dwie techniki bezpośrednio wpływające to twoje relację. Jedną z ważniejszych rzeczy w relacjach z drugim człowiekiem jest zapamiętanie jego imienia. Nie ma chyba nic gorszego niż pomyłka w tym aspekcie. Dlatego jednym z elementów szkolenia jest moduł związany z zapamiętaniem nazwisko powiązanych z twarzą. Drugą rzeczą, którą poznasz będzie powiązanie wcześniejszych danych z wydarzeniem z życia danej osoby. Nie ma chyba lepszej sytuacji w relacjach z drugim człowiek, gdy okażemy mu szczere zainteresowanie np. pytając czy dziecko już wyzdrowiało, bo pamiętamy, że mówił nam o chorobie tydzień wcześniej. Klient będzie pod bardzo dużym wrażeniem.

Zmniejsz swój stres podczas egzaminów oraz spotkań

Techniki Pamięciowe, które poznasz na szkoleniu przez swoje pozytywne skojarzenia pozwolą zwalczyć stres podczas ważnych egzaminów lub spotkań.

Podczas treningu poznasz Alfabet migowy. Daje on możliwość porozumiewania się z osobami niemymi lub głuchymi. Tą umiejętność uważamy za bardzo ważną dlatego wykorzystujemy ją na treningu. Podniesie ona również twoje kwalifikację, jeśli zajmujesz się bezpośrednią obsługą klienta. Jest to też fajny sposób, aby zabłysnąć wśród znajomych.

Nauka magii z kartami :)

Jeśli będziecie chcieli pokażemy wam na treningu technikę pozwalającą zapamiętać skutecznie karty. Jest to niezwykle przydatne w sztuczkach, w których chcemy zapamiętać odpowiednią ilość kart. Jak również w grach, w których ważne jest zapamiętanie kart, które zeszły już ze stołu. Choć nie gwarantuje Tobie sukcesu w kartach, będzie to ciekawy trening pamięci, a może i przyda się w prawdziwej grze.

Oto lista technik, dzięki którym to wszystko będzie możliwe:

 • ŁMS – Łańcuszkowa Metoda Skojarzeń
 • Pokój Rzymski
 • Zakładki osobiste
 • GSP – Główny System Pamięciowy
 • TSZ – Technika Słów Zastępczych

Na Technikach Pamięciowych się to szkolenie nie kończy, zobacz co jeszcze przygotowaliśmy:

Jak zwiększyć swoją kreatywność?

Na szkoleniu będziesz mógł wyjść z pudełka!? Choć to metafora, to jest w niej dużo prawdy, gdyż podczas szkolenia poznasz sposoby, techniki kreatywnego myślenia m.in. „out of the box”. Jak dobrze wiesz kreatywność jest istotnym procesem w naszym życiu, ponieważ dzięki niej możemy znaleźć rozwiązanie problemu, który nas męczy od dłuższego czasu. To ona m.in. stoi za tym, że możesz teraz czytać tą ofertę na swoim komputerze, nie zapominaj też o krześle, na którym teraz siedzisz. Wszystkie wynalazki są wynikiem kreatywności ich twórcy… oczywiście nie tylko jej, bo gdyby nie wytrwałość Edisona to nie udoskonaliłby on żarówki.

Edison udoskonalając żarówkę stworzył ponad 1000 nie działających prototypów, był on człowiekiem niezwykle wytrwałym i dążył do swojego celu. Cel, czyli stworzenie żarówki, wykreowała jego wyobraźnia, czyli kreatywność.

Z kreatywności korzystają nie tylko wynalazcy, ale również wybitni przedsiębiorcy, kucharze, aktorzy, pisarze, architekci… jest to umiejętność, która towarzyszy wielu wybitnym ludziom i jest jak najbardziej w zasięgu Twoich umiejętności.

Jak w łatwiejszy sposób zdobywać wiedzę?

Na tym szkoleniu pomożemy Tobie m.in. odkryć swój indywidualny system zdobywania wiedzy, dzięki czemu będziesz mógł to robić w sposób zgodny ze swoimi zdolnościami.

Jak pewnie wiesz ludzi można podzielić na słuchowców i wzrokowców, ale również kinestetyków (ludzi uczących się przez dotyk, akcję). Właśnie rozpoznanie tych wartości u Ciebie wpłynie niezwykle pozytywnie na proces zdobywania wiedzy, czyniąc go krótszym i zarazem efektywniejszym. Będzie on również dla Ciebie przyjemniejszy, bo dopasowany do twoich zdolności.

Robert Kiyosaki (autor bestseller`a „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”) w swojej książce „Mądre Bogate Dziecko” bardzo dużo piszę na temat wypracowania swojego stylu nauki. Zwraca na to tak wiele uwagi, ponieważ dziś żyjemy w czasach, w których edukacja trwa do końca życia.

Jak skuteczniej notować?

Najpopularniejszym sposobem notowania w XX w. było notowanie tzw. linearne. Dziś w XXI w. coraz więcej osób posługuje się bardziej wydajnym sposobem, osiągając dzięki temu lepsze rezultaty w życiu czy pracy. Np. firma Boeing zaoszczędziła 11 mln dolarów zapisując skomplikowany proces wewnętrzny skracając tym samych czas przyswojenia tej niezbędnej wiedzy przez nowych pracowników.

Mapy Myśli, bo tak nazwa się ten sposób, można wykorzystać do:

 • planowania;
 • notowania;
 • kreatywnego rozwiązywania problemów;

Choć Mapy Myśli stały się teraz popularne używali ich ludzie od bardzo dawna. Byli nimi m.in. Napoleon Bonaparte, Leonardo da Vinci, i wiele innych wybitnych osób.

Skróć czas powtórek o 90% dzięki Mapom Myśli.

Stosowanie Map Myśli do notowania zdobywanej wiedzy potrafi skrócić czas poświęcony na powtórki nawet o 90%. Wyobraź sobie, że od dziś spędzasz 90% czasu mniej na powtórkach, czyli jak poświęcałeś na powtórki do egzaminu 3 godziny, to teraz zajmie Ci to TYLKO 18-20 min.

Jak to możliwe? Wynika to z tego, że notując linearnie nasze notatki zajmują często nawet kilka, czy kilkanaście stron w zeszycie. Podczas gdy, tą samą wiedzę możemy zmieścić na jednej kartce wykorzystując do tego Mapę Myśli.

Drugą rzeczą jest to, że Mapy Myśli stanowią swoisty klucz do wiedzy i informacji, które są ukryte w naszym mózgu za pomocą słów kluczowych. Musisz wiedzieć, że nasz mózg myśli na podstawie słów kluczowych, dlatego korzystanie z wyszukiwarki Google jest dla większości ludzi bardzo intuicyjne. Opiera się ono o naturę naszego mózgu.

Lepsze zapamiętanie już w trakcie notowania.

Ten sposób notowania, przez swoją atrakcyjność dla naszego mózgu, jest bardzo dobrze przyswajany. To bezpośrednio wpływa na zapamiętanie nowej wiedzy.

To szkolenie jest wyjątkową okazją, aby nauczyć się szybko czytać pod okiem samego Marcina Matuszewskiego właściciela marek Intelektualnie.pl oraz GoYourMind.com.

trener szybkiego czytania

Marcin jest autorem takich książek jak „Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania”, „Czytaj dwa razy szybciej!” oraz współautorem książki „Mapy Myśli. Dowiedz się, jak zwiększyć efektywność pracy, i poznaj język swojego umysłu”. Jeśli chodzi o szybkie czytanie, jest jednym z bardziej doświadczonych trenerów w naszym kraju, przeszkolił już bezpośrednio kilka tysięcy osób oraz dziesiątki trenerów.

A kto powiedział, że szkolenia mają być nudne?

Świetna zabawa, ogrom śmiechu i praktycznej wiedzy to hasła, które przyświecały nam przy tworzeniu tego zimowego szkolenia. Odbędzie się ono nad morzem, w Ustce, będzie to świetna okazja do zobaczenia morza zimą, którą mają nieliczni, a jest to naprawdę bajeczny widok. Zresztą mam nadzieję, że sam będziesz mógł to powiedzieć, więc przygotuj się na moc przeżyć.

Na to szkolenie zapraszamy wszystkie osoby dorosłe oraz młodzież od 16 roku życia (za zgodą rodziców).

To szkolenie ma na celu poza przekazaniem Tobie wiedzy, która wymiernie wpłynie na twoje życie również dostarczenie świetnej alternatywy dla zimowych wieczorów przed telewizorem.

Będzie ono również świetną okazją do poznania osób podobnie myślących i zorientowanych na cele.

Gdzie odbędzie się to szkolenie?

Szkolenie odbędzie w Ustce w Lawendowej Przystani.

Ile będzie trwać to szkolenie?

Szkolenie będzie trwało 9 dni z czego 7 dni to pełne dni szkoleniowe.

W ramach szkolenia GRATIS otrzymasz znaczne bonusy:

Bonus #1 – 8 noclegów z pełnym wyżywieniem o wartość 760 zł (95zł x 8 noclegów)

Bonus #2 - Całodniowy wykład "Jak się komunikować w języku obcym?" wartość 297 zł

Bonus #3 - Kurs DVD "Mapy Myśli - Językiem Twojego Umysłu" wartość 87 zł

Kliknij Teraz Dodaj Do Koszyka, podaj swoje dane i wybierz jeden z pasujących Tobie terminów:

Lub skontaktuj się telefonicznie pod nr tel. 606 378 594

Opinie naszych kursantów:

Jestem kilka dni po szkoleniu z intelektualnie.pl, gdzie uczyliśmy się technik zapamiętywania, szybkiego czytania i notowania.

Zapamiętywanie miałem opanowane już wcześniej, więc nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak na innych uczestnikach.

Natomiast już na następny dzień uczestniczyłem w innym szkoleniu i robiłem notatki korzystając z metody mind mappingu, którą poznałem dzięki Radkowi i Marcinowi z intelektualnie.pl. Sprawdza się ona rewelacyjnie! Wystarczy szybki rzut oka na notatki, żeby przypomnieć sobie całodniowe szkolenie.

Dziś z kolei przeczytałem książkę korzystając z metod szybkiego czytania. 120 stron w godzinę i 15 minut!

Jak najbardziej polecam szkolenia intelektualnie.pl

Marcin Kądziołka (Prezes i współwłaściciel Wydawnictwa Złote Myśli)

Jako pierwszoroczna studentka prawa zapisałam się na ten kurs, żeby przekonać się o co chodzi - nie z przymusu, albo czyjejś sugestii.

Muszę przyznać, że kurs BARDZO MI POMÓGŁ, chociażby w koncentracji na tym co mam robić w określonym momencie:)

Oczywiście głównym założeniem kursu jest szybsze czytanie i u mnie z powolnego tempa (przeciętnego) zmieniło się ono na ok. 1000 słów na minutę (dla mnie to był prawie taki wynik jaki chciałam osiągnąć). Nie ukrywam, że w domu również trzeba nad tym popracować, kurs nie zastąpi nam woli czy chęci i więc aby osiągnąć zamierzone rezultaty należy REGULARNIE ĆWICZYĆ. Myślę, że gdybym jeszcze więcej ćwiczyła mój wynik byłby lepszy.

Mogę dodać, że poza techniką szybkiego czytania poznaje się kreatywne sposoby zapamiętywania kłopotliwych (dla danej osoby) zagadnień, słów itp. To pobudza nasz mózg i szczególnie polecam to osobom, które się edukują w szkołach zarówno podstawowych, gimnazjalnych jak i licealnych - ułatwi to i skróci nieprzyjemną naukę i sprawi, że będzie ona miała większy pożytek.

Poza tym na kursie spotkałam wiele ciekawych osób. Atmosfera była przyjemna i w sam raz na naukę. Prowadzący (Radek Lasko) nie jest katem, który stoi i wymaga - jest pomocą i że tak to ujmę kolokwialnie "nawigacją" co należy zrobić aby dość do celu. Nie odczuwa się stresu, a wręcz przeciwnie - MOBILIZACJĘ.

Najważniejsze to wiedzieć po co tam się idzie - CHCIEĆ, a nie gdybać, że chciałoby się - tzn. mieć odpowiednie nastawienie i podejście na osiągnięcie czegoś, a nie że to samo przyjdzie.

Mam nadzieję, że niczego ważnego nie pominęłam.

Dla niedowiarków, ja jako osoba raczej leniwa (jak większość wg mnie) wysiliła się, żeby napisać tak długą opinię, więc sami możecie dojść do wniosku, że kurs zrobił na mnie pozytywne wrażenie i POLECAM SERDECZNIE!!

Olga Węgrzanowska

...poznałam wiele tych ciekawych technik, a moje postępy mnie zaszokowały! Kurs bardzo mi się podobał. Świetna atmosfera, bardzo skuteczne i przydatne techniki, sympatyczni trenerzy. Podobało mi się również to, że oboje byliście bardzo cierpliwi i pozytywnie nastawieni do wszystkiego. Podejście takie jak Twoje, czy Karoliny jeszcze bardziej pozwalało i pomagało przyswoić te wszystkie techniki.

Aleksandra Kucharska

Termin I - od 04.02 do 12.02.2012 : 0/ 50 wolnych miejsc

Wybierz jeden z pasujących Tobie terminów i wypełnij formularz:

Zamawiam szkolenie Brain Master wraz z bonusami za 1987 zł wypełniając poniższy formularz.


Kupon rabatowy :
Wybierz termin :
Imię :
Nazwisko :
Telefon do kontaktu z Tobą :
Twój adres e-mail :
Ulica (np. Szczecińska 5) :
Kod i Miasto (np. 44-113 Gliwice) :
Czy chcesz FVAT? (opcja) :
Nazwa firmy (opcja) :
Adres (opcja) :
NIP (opcja) :
Kupując udział w szkoleniu Brain Master na prezent otrzymasz elegancko zapakowaną wejściówkę. Pamiętaj, aby poinformować nas e-mailem o tym fakcie (sekretariat@intelektualnie.pl) podając swoje dane oraz imię i nazwisko osoby obdarowywanej.
Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz ze zgodą na przetwarzanie Twoich danych osobowych.
Osoby niepełnoletnie są zobowiązane przesłać zgodę prawnych opiekunów na udział w szkoleniu (druk otrzymasz po rejestracji).
Dystrybutor szkolenia: